0

Количка

0 items - 0,00 лв.

Количката е празна.

Още изгледи

АНАЛГИН ХИН филм. тб. 250мг х 10

Дайте първото мнение за този продукт

3,54 лв.

Наличност: В наличност

Аналгин Хин съдържа активно вещество метамизол натрий, което се отнася към обезболяващите лекарства. Едновременно с това той проявява и температуропонижаващо действие.  Аналгин Хин се използва за:  понижаване на висока температура; повлияване на слаби до умерено изразени болки от различен произход:  главоболие, зъбобол, невралгии, неврити, миалгии, травми, изгаряния, следоперативни болки, болки при онкологични заболявания, бъбречни и жлъчни колики.

Бърза поръчка

services

Безплатна доставка

При поръчки над 49,80 лв. и тегло до 2 кг. Важи за територията на цялата страна.

services

Личните данни

Онлайн аптека Валета е регистриран администратор на лични данни.

services

Право на връщане

Ако продуктът е неразпечатан, имате право на връщане до 14 дни.

services

Помощ при избора

Ако се колебаете в избора, може да се посъветвате с нашите консултанти.

Описание

Детайли

ОПИСАНИЕ: Аналгин Хин съдържа активно вещество метамизол натрий, което се отнася към обезболяващите лекарства. Едновременно с това той проявява и температуропонижаващо действие.  Аналгин Хин се използва за:  понижаване на висока температура; повлияване на слаби до умерено изразени болки от различен произход:  главоболие, зъбобол, невралгии, неврити, миалгии, травми, изгаряния, следоперативни болки, болки при онкологични заболявания, бъбречни и жлъчни колики.

ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: Таблетките се  приемат през устата цели, с чаша вода. Обичайната доза е: Възрастни и подрастващи над 15 години: По 1-2 таблетки 2-3 пъти дневно. Не приемайте повече от 12 таблетки дневно. Деца от 10 до 15 години: По 1 таблетки 2-3 пъти дневно. Не приемайте повече от 8 таблетки дневно. Продължителност на лечението: Прилагайте Аналгин Хин не повече от 3 до 5 дни. Ако след 3 дни не настъпи облекчение или продължавате да поддържате висока температура, консултирайте се с лекуващия лекар. ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ. Възможни са прояви на свръхчувствителност - сърбеж, кожен обрив, уртикария, отоци, еритема. Много рядко - астматичен пристъп, анафилактичен шок. В отделни случаи се наблюдава синдром на Stivens-Johnson или Lyell. Може да се появи чувство на дискомфорт, гадене, стомашна и коремна болка.Рядко - повръщане ,диария, в изолирани случаи - разязвявания или кървене от лигавицата на стомашно-чревния тракт, главоболие, световъртеж, понижаване на кръвното налягане, ускорен сърдечен ритъм, бъбречни увреждания като поява на белтък в урината, намалено или повишено количество урина, възпаление на бъбреците. Много рядко могат да настъпят промени в кръвната картина: агранулоцитоза, левкопения, тромбоцитопения. Характерните признаци на агранулоцитоза включват възпалителни изменения на кожата и лигавиците на устата, гърлото, половите органи, болки в ГЪРЛОТО и повишена температура. При внезапно влошаване на общото състояние, ако високата температура не спада или се появява повторно, при поява на болезнени изменения на лигавиците и кожата, прекратете приема на Аналгин Хин и се обърнете към лекар.

СЪСТАВ: активното вещество е метамизол натрий 250 мг. Другите съставки са:  хининов хидрохлорид, повидон, целулоза микрокристална ,натриев нишестен гликолат, силициев диоксид, колоиден безводен, талк, магнезиев стеарат. Филмово покритие: поливинилов алкохол, макрогол, титанов диоткид, талк, хинолиново жълто, брилянтно синьо.

Аналгин Хин се предлага във valeta.bg и може да бъде доставен до вашата врата бързо и евтино.

Аналгин Хин се произвежда от Софарма АД..

Допълнителна информация

Допълнителна информация

Кат. № 40630
Листовка

КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА АНАЛГИН ХИН И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА?
Аналгин Хин съдържа активно вещество метамизол натрий, което се отнася към обезболяващите лекарства. Едновременно с това той проявява и температуропонижаващо действие.
 Аналгин Хин се използва за:  понижаване на висока температура; повлияване на слаби до умерено изразени болки от различен произход:  главоболие, зъбобол, невралгии, неврити, миалгии, травми, изгаряния, следоперативни болки, болки при онкологични заболявания, бъбречни и жлъчни колики.

ПРЕДИ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ АНАЛГИН ХИН
Не използвайте Аналгин Хин в  следните случаи:
- ако сте алергични към активното вещество метамизол, към други лекарства от групата на пиразолоновите производни или към някоя от останалите съставки на продукта.
- остра чернодробна порфирия или вродена глюкозо-6-фосфатдехидрогеназна недостатъчност
- тежки чернодробни и/или бъбречни заболявания
- заболявания на кръвта, като апластична анемия, агранулоцитоза и левкопения
- бременност и кърмене
- деца под 10-годишна възраст
Обърнете специално внимание при употребата на Аналгин Хин.
- ако сте алергични към обезболяващи или противоревматични лекарства, други медикаменти или храни.
- при алергично обусловена бронхиална астма
- ако Ви е известно, че имате заболяване, протичащо с намаляване броя на белите кръвни клетки
- ако имате бъбречни или чернодробни нарушения
- ако имате ниско кръвно налягане
Прием на Аналгин Хин с храни и напитки.
По време на лечение с Аналгин Хин не се препоръчва употреба на алкохол поради възможност от засилване на нежеланите ефекти на лекарството.
Бременност: Не се препоръчва прилагането на продукта през време на бременност
Кърмене: Употребата на продукта в периода на кърмене е нежелателна. В случаите на наложителна употреба кърменето трябва да се преустанови.
Шофиране и работа с машини: При приемането на високи дози Аналгин Хин не се препоръчва управление на моторни превозни средства или работа с машини, изискващи активно внимание, тъй като  е възможно да повлияе неблагоприятно вниманието и да наруши реакциите при неочаквани ситуации

Важна информация относно някои от съставките на Аналгин Хин.
Този лекарствен продукт съдържа като помощно вещество хининов хидрохлорид. При дози, многократно надвишаващи препоръчаните в тази листовка, може да предизвика нарушения на сърдечния ритъм, зрителни и слухови нарушения, реакции на свръхчувствителност, нарушения на кръвта.

ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: Таблетките се  приемат през устата цели, с чаша вода. Обичайната доза е: Възрастни и подрастващи над 15 години: По 1-2 таблетки 2-3 пъти дневно. Не приемайте повече от 12 таблетки дневно. Деца от 10 до 15 години: По 1 таблетки 2-3 пъти дневно. Не приемайте повече от 8 таблетки дневно. Продължителност на лечението: Прилагайте Аналгин Хин не повече от 3 до 5 дни. Ако след 3 дни не настъпи облекчение или продължавате да поддържате висока температура, консултирайте се с лекуващия лекар.

ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ. Възможни са прояви на свръхчувствителност - сърбеж, кожен обрив, уртикария, отоци, еритема. Много рядко - астматичен пристъп, анафилактичен шок. В отделни случаи се наблюдава синдром на Stivens-Johnson или Lyell. Може да се появи чувство на дискомфорт, гадене, стомашна и коремна болка.Рядко - повръщане ,диария, в изолирани случаи - разязвявания или кървене от лигавицата на стомашно-чревния тракт, главоболие, световъртеж, понижаване на кръвното налягане, ускорен сърдечен ритъм, бъбречни увреждания като поява на белтък в урината, намалено или повишено количество урина, възпаление на бъбреците. Много рядко могат да настъпят промени в кръвната картина: агранулоцитоза, левкопения, тромбоцитопения. Характерните признаци на агранулоцитоза включват възпалителни изменения на кожата и лигавиците на устата, гърлото, половите органи, болки в ГЪРЛОТО и повишена температура. При внезапно влошаване на общото състояние, ако високата температура не спада или се появява повторно, при поява на болезнени изменения на лигавиците и кожата, прекратете приема на Аналгин Хин и се обърнете към лекар.

СЪСТАВ: активното вещество е метамизол натрий 250 мг. Другите съставки са:  хининов хидрохлорид, повидон, целулоза микрокристална ,натриев нишестен гликолат, силициев диоксид, колоиден безводен, талк, магнезиев стеарат. Филмово покритие: поливинилов алкохол, макрогол, титанов диоткид, талк, хинолиново жълто, брилянтно синьо.

Производител Неопределен производител
Медии Не
Допълнителна информация Не
СПИДИ ПОЩА - Максимален брой единици от продукта запълващ опаковката Не

Мнения

Напишете своето собствено мнение

Само регистрирани потребители могат да пишат мнения и коментари. Моля, влезте в системата или се регистрирайте

Информация за доставка

Всички по-долу посочени цени важат при доставка с фирма Спиди.

Всички доставки на стойност над 49,80 лв. до 2 килограма са напълно безплатни за територията на цяла България.
Всички доставки на стойност над 99,80 лв. от 2 до 5 килограма са напълно безплатни за територията на цяла България.

В останалите случай се ползват следните цени в зависимост от килограмите:
- до 2 кг. (за суми под 49,80 лв.)           - 4,20 лв. - до офис на фирма Спиди.
                                                                           - 5.50 лв. - до
адрес на клиента (доставка Спиди).

- от 2 до 5 кг. (за суми под 99,80 лв.)    - 6.20 лв. - до офис на фирма Спиди.
                                                                            - 7.50 лв. - до адрес на клиента (доставка Спиди).

- над 5 кг. или пакет с размери над 40Х40Х40 см.  - 11,20 лв. - до офис на фирма Спиди.
                                                                                                     - 12.80 лв. - до адрес на клиента (доставка Спиди).

За други случаи се използва тарифната политика на нашите доверени партньори от спедиторска фирма Speedy и ние ще се свържем с вас за по-точна информация.

За доставка с фирма Еконт цените започват от 6.80 лв. до офис на спедитора и 8.50 до адрес на клиента и варират в зависимост от адреса и теглото на доставката.

За обработка на вашата поръчка и нейната доставка са необходими от 1 до 5 дена в зависимост кога сте подали заявката и къде вашия адрес. Поръчки подадени до 12 часа се обработват и изпращат същия ден, останалите се изпращат на следващия ден. Фирма Speedy ще ви информира за деня и часа на пристигане на поръчката ви.

Стоки, които са поръчани в петък или в предпразничен ден след 14 часа се изпращат на следващия възможен работен ден.

За стоки, които не са налични в момента на поръчка е възможно забавяне, за което допълнително ще ви информираме.

Начини на плащане:

В интернет-магазина valeta.bg може да заплатите чрез:
- Наложен платеж - плащане в брой при приемане на доставката;
- Виртуален ПОС терминал на FIBank - чрез всички банкови карти, които се поддържат в България.
- През системата на ePay.bg.

Последна актуализация на цените: 07.11.2022 г.

Листовка

Листовка към продукта.

КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА АНАЛГИН ХИН И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА?
Аналгин Хин съдържа активно вещество метамизол натрий, което се отнася към обезболяващите лекарства. Едновременно с това той проявява и температуропонижаващо действие.
 Аналгин Хин се използва за:  понижаване на висока температура; повлияване на слаби до умерено изразени болки от различен произход:  главоболие, зъбобол, невралгии, неврити, миалгии, травми, изгаряния, следоперативни болки, болки при онкологични заболявания, бъбречни и жлъчни колики.

ПРЕДИ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ АНАЛГИН ХИН
Не използвайте Аналгин Хин в  следните случаи:
- ако сте алергични към активното вещество метамизол, към други лекарства от групата на пиразолоновите производни или към някоя от останалите съставки на продукта.
- остра чернодробна порфирия или вродена глюкозо-6-фосфатдехидрогеназна недостатъчност
- тежки чернодробни и/или бъбречни заболявания
- заболявания на кръвта, като апластична анемия, агранулоцитоза и левкопения
- бременност и кърмене
- деца под 10-годишна възраст
Обърнете специално внимание при употребата на Аналгин Хин.
- ако сте алергични към обезболяващи или противоревматични лекарства, други медикаменти или храни.
- при алергично обусловена бронхиална астма
- ако Ви е известно, че имате заболяване, протичащо с намаляване броя на белите кръвни клетки
- ако имате бъбречни или чернодробни нарушения
- ако имате ниско кръвно налягане
Прием на Аналгин Хин с храни и напитки.
По време на лечение с Аналгин Хин не се препоръчва употреба на алкохол поради възможност от засилване на нежеланите ефекти на лекарството.
Бременност: Не се препоръчва прилагането на продукта през време на бременност
Кърмене: Употребата на продукта в периода на кърмене е нежелателна. В случаите на наложителна употреба кърменето трябва да се преустанови.
Шофиране и работа с машини: При приемането на високи дози Аналгин Хин не се препоръчва управление на моторни превозни средства или работа с машини, изискващи активно внимание, тъй като  е възможно да повлияе неблагоприятно вниманието и да наруши реакциите при неочаквани ситуации

Важна информация относно някои от съставките на Аналгин Хин.
Този лекарствен продукт съдържа като помощно вещество хининов хидрохлорид. При дози, многократно надвишаващи препоръчаните в тази листовка, може да предизвика нарушения на сърдечния ритъм, зрителни и слухови нарушения, реакции на свръхчувствителност, нарушения на кръвта.

ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: Таблетките се  приемат през устата цели, с чаша вода. Обичайната доза е: Възрастни и подрастващи над 15 години: По 1-2 таблетки 2-3 пъти дневно. Не приемайте повече от 12 таблетки дневно. Деца от 10 до 15 години: По 1 таблетки 2-3 пъти дневно. Не приемайте повече от 8 таблетки дневно. Продължителност на лечението: Прилагайте Аналгин Хин не повече от 3 до 5 дни. Ако след 3 дни не настъпи облекчение или продължавате да поддържате висока температура, консултирайте се с лекуващия лекар.

ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ. Възможни са прояви на свръхчувствителност - сърбеж, кожен обрив, уртикария, отоци, еритема. Много рядко - астматичен пристъп, анафилактичен шок. В отделни случаи се наблюдава синдром на Stivens-Johnson или Lyell. Може да се появи чувство на дискомфорт, гадене, стомашна и коремна болка.Рядко - повръщане ,диария, в изолирани случаи - разязвявания или кървене от лигавицата на стомашно-чревния тракт, главоболие, световъртеж, понижаване на кръвното налягане, ускорен сърдечен ритъм, бъбречни увреждания като поява на белтък в урината, намалено или повишено количество урина, възпаление на бъбреците. Много рядко могат да настъпят промени в кръвната картина: агранулоцитоза, левкопения, тромбоцитопения. Характерните признаци на агранулоцитоза включват възпалителни изменения на кожата и лигавиците на устата, гърлото, половите органи, болки в ГЪРЛОТО и повишена температура. При внезапно влошаване на общото състояние, ако високата температура не спада или се появява повторно, при поява на болезнени изменения на лигавиците и кожата, прекратете приема на Аналгин Хин и се обърнете към лекар.

СЪСТАВ: активното вещество е метамизол натрий 250 мг. Другите съставки са:  хининов хидрохлорид, повидон, целулоза микрокристална ,натриев нишестен гликолат, силициев диоксид, колоиден безводен, талк, магнезиев стеарат. Филмово покритие: поливинилов алкохол, макрогол, титанов диоткид, талк, хинолиново жълто, брилянтно синьо.

Медия

Медия информация