0

Количка

0 items - 0,00 лв.

Количката е празна.

Още изгледи

EFFERALGAN SUPP / ЕФЕРАЛГАН СУПОЗИТОРИИ 300 мг Х 10

Дайте първото мнение за този продукт

5,04 лв.

Наличност: В наличност

Това лекарство съдържа парацетамол. Ефералган се използва за симптоматично лечение на болки с лек до умерен интезитет и/ или на фебрилни състояния, главоболие, грипоподобни състояния, зъбобол, мускулни болки. Тази лекарствена форма е предназначена за деца с тегло от 15 до 30 kg (на възраст от 4 до 9 години). За деца с различно от това тегло има други лекарствени форми, съдържащи парацетамол.

Бърза поръчка

services

Безплатна доставка

При поръчки над 49,80 лв. и тегло до 2 кг. Важи за територията на цялата страна.

services

Личните данни

Онлайн аптека Валета е регистриран администратор на лични данни.

services

Право на връщане

Ако продуктът е неразпечатан, имате право на връщане до 14 дни.

services

Помощ при избора

Ако се колебаете в избора, може да се посъветвате с нашите консултанти.

Описание

Детайли

ОПИСАНИЕ: Това лекарство съдържа парацетамол. Ефералган се използва за симптоматично лечение на лека до умерена болка и/или на фебрилни състояния. Тази лекарствена форма е предназначена за деца с тегло от 15 до 30 kg (на възраст от 4 до 9 години). За деца с различно от това тегло има други лекарствени форми, съдържащи парацетамол.

УПОТРЕБА: Винаги използвайте това лекарство както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт. При деца дозата се определя от теглото на детето. Препоръчителната дневна доза парацетамол супозитории е приблизително 60 mg/kg дневно, разделена на 4 приема, т.е. приблизително 15 mg/kg на всеки 6 часа. Поради риска от локално дразнене не се препоръчва прилагане на супозитории повече от 4 пъти на ден и продължителността на ректалното лечение трябва да бъде възможно най кратка. Супозиториите не са подходящи за прилагане в случай на диария. Да се съхранява на място, недостъпно за деца, при температура под 30 °С.

СЪСТАВ: Активното вещество е парацетамол (paracetamol) 300 мг. Помощни вещества: твърди мазнини за една супозитория.

Допълнителна информация

Допълнителна информация

Кат. № 3492
Листовка

ЛИСТОВКА: информация за пациента

Ефералган 300 mg супознтории

Efferalgan 300 mg suppositories

Парацетамол/Раracetamol

Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да използвате това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.

Винаги използвайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашия лекар или фармацевт.

Запазете тази листовка. Може да се наложи да я прочетете отново. Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, попитайте Вашия фармацевт. Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт. Това включва и всички възможни нежелани реакции, неописани в тази листовка. Вижте точка 4.

Ако след 3 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.

Какво съдържа тази листовка

1. Какво представлява Ефералган и за какво се използва

2. Какво трябва да знаете, преди да използвате Ефералган

3. Как да използвате Ефералган

4. Възможни нежелани реакции

5. Как да съхранявате Ефералган

6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация

1. Какво представлява Ефералган и за какво се използва Това лекарство съдържа парацетамол.

Ефералган се използва за симптоматично лечение на лека до умерена болка и/или на фебрилни състояния (състояния с висока температура).

Тази лекарствена форма е предназначена за деца с тегло от 15 до 30 kg (на възраст от 3 до 9 години).

Прочетете внимателно раздел „Дозировка".

За деца с различно от това тегло има други лекарствени форми, съдържащи парацетамол. Консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт.

2. Какво трябва да знаете, преди да използвате Ефералган

Не използвайте Ефералган

Ако сте алергични към парацетамол, пропацетамол хидрохлорид (предлекарство на парацетамол) или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6) Ако страдате от тежко чернодробно заболяване.

Предупреждения и предпазни мерки

Говорете с Вашия лекар или фармацевт, преди да използвате Ефералган, ако имате или страдате от:

     чернодробна недостатъчност, включително синдром на Gilbert (наследствено заболяване, което се характеризира с повишаване на билирубина в кръвта);
     тежка бъбречна недостатъчност;
     глкюкозо-6~фосфат дехидрогеназна недостатъчност;
     хроничен алкохолизъм, прекомерен прием на алкохол (3 или повече алкохолни напитки всеки ден);
     анорексия (загуба на апетит), булимия (хранително разстройство), кахексия (крайна степен на изтощаване на организма), хронично недохранване;
     дехидратация (обезводняване), хиповолемия (състояние, при което е намален обема на плазмата в кръвта).

При пациенти с увредена чернодробна функция, дозата трябва да се намали или да се удължи интервала на дозиране. Максималната дневна доза не трябва да надвишава 60 mg/kg/дневно (2 g/ден) при следните състояния:

 - възрастни пациенти с тегло под 50 kg, хронично или компенсирано активно чернодробно заболяване, особено тези с лека до умерена хепатоцелуларна недостатъчност, синдром на Gilbert (наследствено заболяване, което се характеризира с повишаване на билирубина в кръвта), хроничен алкохолизъм, хронично недохранване (ниски запаси от чернодробен глутатион) и дехидратация.

Това лекарство съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат това активно вещество. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надвишите препоръчаната дневна доза (виж раздела за дозировката).

Други лекарства я Ефералган

Информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако използвате, наскоро сте използвали или е възможно да използвате други лекарства.

Бременност, кърмене и фертилитет

Ефералган трябва да се използва по време на бременност, само след внимателна оценка на съотношението полза/риск. При бременни препоръчваната дозировка и продължителност трябва да се спазват стриктно. Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.

Шофиране и работа с машини

Неприложимо

3. Как да използвате Ефералган

Винаги използвайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Прн деца дозата се определя от теглото на детето* Приблизителната възраст е дадена само ориентировъчно. За да се избегне риска от предозиране, проверявайте дали другите приемани лекарства, с или без рецепта, не съдържат парацетамол.

Препоръчителната дневна доза парацетамол супозитории е приблизително 60 mg/kg дневно, разделена на 4 приема, т.е. приблизително 15 mg/kg на всеки 6 часа.

Поради риска от локално дразнене не се препоръчва прилагане на супозитор: на ден и продължителността на ректалното лечение трябва да бъде възможно

Супозиториите не са подходящи за прилагане в случай на диария.

Ефералган е предназначен за прилагане при деца с тегло от 15 до 30 kg (на възраст между 3 и 9 години), като дозировката е една супозитория от 300 mg с повторение на дозата при необходимост след 6 часа. Минималният интервал между приемите е 6 часа.

Отпуска се без лекарско предписание.

Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на това лекарство, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Метод и начнн на приложение

Ректално приложение

Освен това, ако температурата на детето превиши 38,5°С, следните действия ще направят лечението по-ефикасно: съблечете детето, дайте му да пие течности,

не оставяйте детето в прекалено затоплено помещение. Честота на употреба

Редовното приложение помага да се избегнат колебанията в интензитета на болката и треската. При деца е необходим интервал на приложение от 6 часа, както през деня така и през нощта. При бъбречна недостатъчност интервалът между приемите трябва да бъде най-малко 6 часа.

Ако сте използвали повече от необходимата доза Ефералган

Консултирайте се незабавно с лекар в случаи на предозиране или инцидентно отравяне.

Ако сте пропуснали да използвате Ефералган

Не използвайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата доза.

4. Възможни нежелани реакции

Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.

- В редки случаи могат да се развият кожни обриви, зачервяване на кожата, сърбеж или алергични реакции под формата на внезапно подуване на лицето или шията или внезапно неразположение с понижение на кръвното налягане, остра генерализирана екзантематозна пустулоза (остър кожен обрив), токсична епидермална некролиза (потенциално животозастрашаващо кожно заболяване), синдром на Стивънс-Джонсън (алергични реакции, включващи сериозни кожни обриви, висока температура и увеличени лимфни възли). Ако това се случи, незабавно прекратете лечението, информирайте Вашия лекар и не приемайте повече лекарства, които съдържат парацетамол.

  - В изключително редки случаи са наблюдавани промени в лабораторните показатели, които изискват редовно проверяване на кръвната картина: абнормно ниски нива на някои бели кръвни клетки или на някои типове кръвни клетки (тромбоцити), което може да доведе до кървене от носа или венците. Ако това се случи, консултирайте се с лекар. Сьобщавани са случаи на чернодробна недостатъчност, хепатит, повишаване на чернодробните ензими, чернодробна некроза.

Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт. Това включва всички възможни неописани в тази листовка нежелани реакции .Можете също да съобщите нежелани реакции директно (вижте детайлите по-долу). Като съобщавате нежелани реакции, можете да дадете своя принос за получаване на повече информация относно безопасността на това лекарство.

Изпълнителна Агенция по Лекарствата
София 1303, ул. Дамян Груев 8
Тел.: +359-28903417
уебсайт: www.bda.bg

5. Как да съхранявате Ефералган

Да се съхранява на място, недостъпно за деца. Да се съхранява под 30 °С. Да не се използва след изтичане срока на годност, отбелязан върху опаковката.

Не изхвърляйте лекарствата в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци. Попитатайте Вашия фармацевт как да изхвърляте лекарствата, които вече не използвате. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.

6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация

Какво съдържа Ефералган

 - Активното вещество е парацетамол (paracetamol) 300 mg

 - Помощни вещества: твърди мазнини за една супозитория

Как изглежда Ефералган и какво съдържа опаковката

Кутия с 10 супозитории (300 mg)

Притежател на разрешението за употреба:

Bristol-Myers, Унгария

Производител:

UPSA SAS, Франция

Дата на последно преразглеждане на листовката: декември 2018.

Производител Неопределен производител
Медии Не
Допълнителна информация Не
СПИДИ ПОЩА - Максимален брой единици от продукта запълващ опаковката Не

Мнения

Напишете своето собствено мнение

Само регистрирани потребители могат да пишат мнения и коментари. Моля, влезте в системата или се регистрирайте

Информация за доставка

Всички по-долу посочени цени важат при доставка с фирма Спиди.

Всички доставки на стойност над 49,80 лв. до 2 килограма са напълно безплатни за територията на цяла България.
Всички доставки на стойност над 99,80 лв. от 2 до 5 килограма са напълно безплатни за територията на цяла България.

В останалите случай се ползват следните цени в зависимост от килограмите и адреса на доставка:
- до 2 кг. (за суми под 49,80 лв.)           - 3,90 лв. - за територията на София.
                                                                           - 4,50 лв. - за останалата част от страната.

- от 2 до 5 кг. (за суми под 99,80 лв.)   - 5,50 лв. - независимо от адреса за доставка.

- над 5 кг.или пакет с размери над 40Х40Х40 см.  - 8,80 лв. - независимо от адреса за доставка.

За други случаи се използва тарифната политика на нашите доверени партньори от спедиторска фирма Speedy и ние ще се свържем с вас за по-точна информация.

За доставка с фирма Еконт цените започват от 5,90 лв. в зависимост от адреса и теглото на доставката


За обработка на вашата поръчка и нейната доставка са необходими от 1 до 5 дена в зависимост кога сте подали заявката и къде вашия адрес. Поръчки подадени до 12 часа се обработват и изпращат същия ден, останалите се изпращат на следващия ден. Фирма Speedy ще ви информира за деня и часа на пристигане на поръчката ви.

Стоки, които са поръчани в петък или в предпразничен ден след 14 часа се изпращат на следващия възможен работен ден.

За стоки, които не са налични в момента на поръчка е възможно забавяне, за което допълнително ще ви информираме.

Начини на плащане:

В интернет-магазина valeta.bg може да заплатите чрез:
- Наложен платеж - плащане в брой при приемане на доставката;
- Виртуален ПОС терминал на FIBank - чрез всички банкови карти, които се поддържат в България.
- През системата на ePay.bg.

Листовка

Листовка към продукта.

ЛИСТОВКА: информация за пациента

Ефералган 300 mg супознтории

Efferalgan 300 mg suppositories

Парацетамол/Раracetamol

Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да използвате това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.

Винаги използвайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашия лекар или фармацевт.

Запазете тази листовка. Може да се наложи да я прочетете отново. Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, попитайте Вашия фармацевт. Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт. Това включва и всички възможни нежелани реакции, неописани в тази листовка. Вижте точка 4.

Ако след 3 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.

Какво съдържа тази листовка

1. Какво представлява Ефералган и за какво се използва

2. Какво трябва да знаете, преди да използвате Ефералган

3. Как да използвате Ефералган

4. Възможни нежелани реакции

5. Как да съхранявате Ефералган

6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация

1. Какво представлява Ефералган и за какво се използва Това лекарство съдържа парацетамол.

Ефералган се използва за симптоматично лечение на лека до умерена болка и/или на фебрилни състояния (състояния с висока температура).

Тази лекарствена форма е предназначена за деца с тегло от 15 до 30 kg (на възраст от 3 до 9 години).

Прочетете внимателно раздел „Дозировка".

За деца с различно от това тегло има други лекарствени форми, съдържащи парацетамол. Консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт.

2. Какво трябва да знаете, преди да използвате Ефералган

Не използвайте Ефералган

Ако сте алергични към парацетамол, пропацетамол хидрохлорид (предлекарство на парацетамол) или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6) Ако страдате от тежко чернодробно заболяване.

Предупреждения и предпазни мерки

Говорете с Вашия лекар или фармацевт, преди да използвате Ефералган, ако имате или страдате от:

     чернодробна недостатъчност, включително синдром на Gilbert (наследствено заболяване, което се характеризира с повишаване на билирубина в кръвта);
     тежка бъбречна недостатъчност;
     глкюкозо-6~фосфат дехидрогеназна недостатъчност;
     хроничен алкохолизъм, прекомерен прием на алкохол (3 или повече алкохолни напитки всеки ден);
     анорексия (загуба на апетит), булимия (хранително разстройство), кахексия (крайна степен на изтощаване на организма), хронично недохранване;
     дехидратация (обезводняване), хиповолемия (състояние, при което е намален обема на плазмата в кръвта).

При пациенти с увредена чернодробна функция, дозата трябва да се намали или да се удължи интервала на дозиране. Максималната дневна доза не трябва да надвишава 60 mg/kg/дневно (2 g/ден) при следните състояния:

 - възрастни пациенти с тегло под 50 kg, хронично или компенсирано активно чернодробно заболяване, особено тези с лека до умерена хепатоцелуларна недостатъчност, синдром на Gilbert (наследствено заболяване, което се характеризира с повишаване на билирубина в кръвта), хроничен алкохолизъм, хронично недохранване (ниски запаси от чернодробен глутатион) и дехидратация.

Това лекарство съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат това активно вещество. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надвишите препоръчаната дневна доза (виж раздела за дозировката).

Други лекарства я Ефералган

Информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако използвате, наскоро сте използвали или е възможно да използвате други лекарства.

Бременност, кърмене и фертилитет

Ефералган трябва да се използва по време на бременност, само след внимателна оценка на съотношението полза/риск. При бременни препоръчваната дозировка и продължителност трябва да се спазват стриктно. Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.

Шофиране и работа с машини

Неприложимо

3. Как да използвате Ефералган

Винаги използвайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Прн деца дозата се определя от теглото на детето* Приблизителната възраст е дадена само ориентировъчно. За да се избегне риска от предозиране, проверявайте дали другите приемани лекарства, с или без рецепта, не съдържат парацетамол.

Препоръчителната дневна доза парацетамол супозитории е приблизително 60 mg/kg дневно, разделена на 4 приема, т.е. приблизително 15 mg/kg на всеки 6 часа.

Поради риска от локално дразнене не се препоръчва прилагане на супозитор: на ден и продължителността на ректалното лечение трябва да бъде възможно

Супозиториите не са подходящи за прилагане в случай на диария.

Ефералган е предназначен за прилагане при деца с тегло от 15 до 30 kg (на възраст между 3 и 9 години), като дозировката е една супозитория от 300 mg с повторение на дозата при необходимост след 6 часа. Минималният интервал между приемите е 6 часа.

Отпуска се без лекарско предписание.

Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на това лекарство, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Метод и начнн на приложение

Ректално приложение

Освен това, ако температурата на детето превиши 38,5°С, следните действия ще направят лечението по-ефикасно: съблечете детето, дайте му да пие течности,

не оставяйте детето в прекалено затоплено помещение. Честота на употреба

Редовното приложение помага да се избегнат колебанията в интензитета на болката и треската. При деца е необходим интервал на приложение от 6 часа, както през деня така и през нощта. При бъбречна недостатъчност интервалът между приемите трябва да бъде най-малко 6 часа.

Ако сте използвали повече от необходимата доза Ефералган

Консултирайте се незабавно с лекар в случаи на предозиране или инцидентно отравяне.

Ако сте пропуснали да използвате Ефералган

Не използвайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата доза.

4. Възможни нежелани реакции

Както всички лекарства, това лекарство може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава.

- В редки случаи могат да се развият кожни обриви, зачервяване на кожата, сърбеж или алергични реакции под формата на внезапно подуване на лицето или шията или внезапно неразположение с понижение на кръвното налягане, остра генерализирана екзантематозна пустулоза (остър кожен обрив), токсична епидермална некролиза (потенциално животозастрашаващо кожно заболяване), синдром на Стивънс-Джонсън (алергични реакции, включващи сериозни кожни обриви, висока температура и увеличени лимфни възли). Ако това се случи, незабавно прекратете лечението, информирайте Вашия лекар и не приемайте повече лекарства, които съдържат парацетамол.

  - В изключително редки случаи са наблюдавани промени в лабораторните показатели, които изискват редовно проверяване на кръвната картина: абнормно ниски нива на някои бели кръвни клетки или на някои типове кръвни клетки (тромбоцити), което може да доведе до кървене от носа или венците. Ако това се случи, консултирайте се с лекар. Сьобщавани са случаи на чернодробна недостатъчност, хепатит, повишаване на чернодробните ензими, чернодробна некроза.

Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт. Това включва всички възможни неописани в тази листовка нежелани реакции .Можете също да съобщите нежелани реакции директно (вижте детайлите по-долу). Като съобщавате нежелани реакции, можете да дадете своя принос за получаване на повече информация относно безопасността на това лекарство.

Изпълнителна Агенция по Лекарствата
София 1303, ул. Дамян Груев 8
Тел.: +359-28903417
уебсайт: www.bda.bg

5. Как да съхранявате Ефералган

Да се съхранява на място, недостъпно за деца. Да се съхранява под 30 °С. Да не се използва след изтичане срока на годност, отбелязан върху опаковката.

Не изхвърляйте лекарствата в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци. Попитатайте Вашия фармацевт как да изхвърляте лекарствата, които вече не използвате. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.

6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация

Какво съдържа Ефералган

 - Активното вещество е парацетамол (paracetamol) 300 mg

 - Помощни вещества: твърди мазнини за една супозитория

Как изглежда Ефералган и какво съдържа опаковката

Кутия с 10 супозитории (300 mg)

Притежател на разрешението за употреба:

Bristol-Myers, Унгария

Производител:

UPSA SAS, Франция

Дата на последно преразглеждане на листовката: декември 2018.

Медия

Медия информация