0

Количка

0 items - 0,00 лв.

Количката е празна.

Още изгледи

ИБУПРОФЕН ПОЛФА 200 МГ X 100 ТАБЛ

Дайте първото мнение за този продукт

13,21 лв.

Наличност: В наличност

Лекарствен продукт без лекарско предписание, съдържащ ибупрофен, който облекчава болката, понижава телесната температура и намалява възпалението. Прилага се при главоболие, невралгия, зъбобол, болки в кръста, менструални болки, ревматични и мускулни болки, простуда и грип, съпроводени с повишаване на температурата.

Бърза поръчка

services

Безплатна доставка

При поръчки над 49,80 лв. и тегло до 2 кг. Важи за територията на цялата страна.

services

Личните данни

Онлайн аптека Валета е регистриран администратор на лични данни.

services

Право на връщане

Ако продуктът е неразпечатан, имате право на връщане до 14 дни.

services

Помощ при избора

Ако се колебаете в избора, може да се посъветвате с нашите консултанти.

Описание

Детайли

ОПИСАНИЕ:  ИБУПРОФЕН ПОЛФА представлява лекарствен продукт без лекарско предписание, съдържащ ибупрофен, който облекчава болката, понижава телесната температура и намалява възпалението. Прилага се при главоболие, невралгия, зъбобол, болки в кръста, менструални болки, ревматични и мускулни болки, простуда и грип, съпроводени с повишаване на температурата. Ибупрофен Полфа принадлежи към групата лекарства наречени нестероидни противовъзпалителни средства. Има мек до умерен противовъзпалителен и антипиретичен ефект. Ибупрофен се абсорбира в стомашночревния тракт. Пикова серумна концентрация на ибупрофен се достига 1-2 часа след перорален прием. Храната и лекарствата, неутрализиращи стомашната секреция, не нарушават абсорбцията на ибупрофен.
Внимание:
Преди употреба прочетете внимателно листовката на продукта, възможните нежелани реакции, противопоказания, взаимодействия и предупреждения.
Винаги приемайте продукта, така както е препоръчал Вашият лекар.
Не превишавайте препоръчителната дневна доза.
Съхранявайте на място, недостъпно за деца.
Съхранявайте на сухо и прохладно място, далеч от пряка слънчева светлина.
Не използвайте след изтичане срока на годност.
НАЧИН НА УПОТРЕБА:  Винаги приемайте това лекарство точно както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
Възрастни и деца над 12 годишна възраст
Първоначално 2 таблетки, приети с вода. След това - 1 - 2 таблетки на всеки 4 часа, ако е необходимо.
Не приемайте повече от 6 таблетки дневно.
Не приемайте лекарството повече от 3 дни без консултация с лекар.
Ако независимо от лечението, болката и температурата се влошават или се появяват нови симптоми след първите 2 дни обърнете се към лекар.
Нужна е консултация с лекар, в случай че се налага употреба на ибупрофен повече от 3 дни при деца от 6 месечна възраст (между 6 месеца и 12 години) или юноши (между 12 години и 18 години), както и в случай на влошаване на симптомите.
Ако имате впечатлението, че ефектът от Ибупрофен Полфа е по-силен или по-слаб консултирайте се с лекар.
Ако сте приели повече от необходимата доза Ибупрофен Полфа
Следните симптоми могат да се появят при прием на НСПВС в дози по-високи от препоръчаните: гадене, повръщане, коремна болка или диария в редки случаи. Шум в ушите, главоболие, виене на свят или стомашно-чревно кървене, също могат да се появят. При тежко отравяне се засяга централната нервна система, което се манифестира със сънливост или възбуда, дезориентация или кома в много редки случаи. Много рядко се наблюдават конвулсивни припадъци. При тежка интоксикация може да се развие метаболитна ацидоза и протромбиновото време /INR/ да се увеличи. Могат да се наблюдават остра бъбречна недостатъчност и чернодробни лезии, задух, внезапно спадане на кръвното налягане, брадикардия или тахикардия и предсърдни фибрилации. Изостряне на астматичните симптоми може да се наблюдава при пациенти с бронхиална астма.
Ако сте приели голямо количество ибупрофен, обърнете се към Вашия лекар, който ще Ви помогне да изхвърлите поетото лекарство от стомаха и ще предприеме необходимите животоподдържащи мерки.
Поради значителното свързване на активната субстанция с плазмените протеини хемодиализата е неефективна.
Ако сте приели доза, по-голяма от препоръчваната обърнете се веднага към лекар или фармацевт.
Ако сте пропуснали да приемете Ибупрофен Полфа
Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата таблетка.
Приемете следващата доза според установената схема на лечение.
СЪСТАВ:  Активно вещество: ибупрофен 200 mg.
Другите съставки (помощни вещества) са:
Сърцевина:
Повидон (25) - 4.5 mg;
Лактоза монохидрат - 65.0 mg;
Картофено нишесте - 50.0 mg;
Талк - 7.0 mg;
Силициев диоксид, колоиден безводен - 1.0 mg;
Магнезиев стеарат - 2.5 mg.
Покритие:
Сукроза - 149.85 mg;
Талк - 44.5 mg;
Арабска гума (сух спрей) - 5.0 mg;
Карнаубски восък - 0.1 mg;
Бял восък - 0.05 mg;
Кохинил червено - 0.5 mg.
Притежател на разрешението за употреба и производител:
Pharmaceutical Works Polfa in Pabianice Joint - Stock co., Полша.

Допълнителна информация

Допълнителна информация

Кат. № 32569
Листовка Не
Производител Неопределен производител
Медии Не
Допълнителна информация Не
СПИДИ ПОЩА - Максимален брой единици от продукта запълващ опаковката Не

Мнения

Напишете своето собствено мнение

Само регистрирани потребители могат да пишат мнения и коментари. Моля, влезте в системата или се регистрирайте

Информация за доставка

Всички доставки на стойност над 49,80 лв. до 2 килограма са напълно безплатни за територията на цяла България.
Всички доставки на стойност над 99,80 лв. от 2 до 5 килограма са напълно безплатни за територията на цяла България.

В останалите случай се ползват следните цени в зависимост от килограмите и адреса на доставка:
- до 2 кг. (за суми под 49,80 лв.)           - 3,90 лв. - за територията на София.
                                                                           - 4,50 лв. - за останалата част от страната.

- от 2 до 5 кг. (за суми под 99,80 лв.)   - 5,50 лв. - независимо от адреса за доставка.

За други случаи се използва тарифната политика на нашите доверени партньори от спедиторска фирма Speedy и ние ще се свържем с вас за по-точна информация.

За обработка на вашата поръчка и нейната доставка са необходими от 1 до 5 дена в зависимост кога сте подали заявката и вашия адрес. Поръчки подадени до 12 часа се обработват и изпращат същия ден, останалите се изпращат до 12 часа на следващия. Фирма Speedy ще ви информира за деня и часа на пристигане на поръчката ви.

Стоки, които са поръчани в петък или в предпразничен ден след 14 часа се изпращат на следващия възможен работен ден.

За стоки, които не са налични в момента на поръчка е възможно забавяне, за което допълнително ще ви информираме.

Начини на плащане:

В интернет-магазина valeta.bg може да заплатите чрез:
- Наложен платеж - плащане в брой при приемане на доставката;
- Виртуален ПОС терминал на FIBank - чрез всички банкови карти, които се поддържат в България.
- През системата на ePay.bg.

Листовка

Листовка към продукта.

Медия

Медия информация