0

Количка

0 items - 0,00 лв.

Количката е празна.

Още изгледи

НУРОФЕН 7+ МЕКИ КАПСУЛИ ЗА ДЪВЧЕНЕ ПОРТОКАЛ Х 12 БР

Дайте първото мнение за този продукт

9,41 лв.

Наличност: В наличност

Лекарствен продукт без лекарско предписание с активно вещество ибупрофен за облекчаване на болка и симптоми на простуда и грип. Предназначен е за юноши от 7 до 12 годишна възраст, с тегло от 20 до 40 кг. Ибупрофенът представлява нестероидно противовъзпалително (НСПВС) болкоуспокояващо. Използва се при лека до умерена болка, като възпалено гърло, зъбобол, болка в ушите, главоболие, симптомите на простуда и грип.

Бърза поръчка

services

Безплатна доставка

При поръчки над 49,80 лв. и тегло до 2 кг. Важи за територията на цялата страна.

services

Личните данни

Онлайн аптека Валета е регистриран администратор на лични данни.

services

Право на връщане

Ако продуктът е неразпечатан, имате право на връщане до 14 дни.

services

Помощ при избора

Ако се колебаете в избора, може да се посъветвате с нашите консултанти.

Описание

Детайли

ОПИСАНИЕ: НУРОФЕН 7+ МЕКИ КАПСУЛИ ЗА ДЪВЧЕНЕ е лекарствен продукт без лекарско предписание с активно вещество ибупрофен за облекчаване на болка и симптоми на простуда и грип. Предназначен е за юноши от 7 до 12 годишна възраст, с тегло от 20 до 40 кг. Ибупрофенът представлява нестероидно противовъзпалително (НСПВС) болкоуспокояващо. Използва се при лека до умерена болка, като възпалено гърло, зъбобол, болка в ушите, главоболие, симптомите на простуда и грип. Понижава температура и успокоява леки наранявания и навяхвания.  

Внимание:

Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да използвате това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация.
Да не се прилага при деца под 7-годишна възраст или при деца с тегло под 20 kg.
Не използвайте при алергия към ибупрофен или някоя от помощните съставки.
Не използвайте при алергия към фъстъци или соя, тъй като това лекарство съдържа соев лецитин.
Не трябва да се приема през последните 3 месеца на бременността.
Не използвайте при язва на стомаха или на дванадесетопръстника 
Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с лекар вреди употребата на това лекарство.
Да не се превишава препоръчана доза.
Съхранявайте при температура под 25°С.
Съхранявайте го на място, недостъпно за деца.
Не използвайте това лекарство след изтичане срока на годност, отбелязан върху картонената опаковка.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Препоръчваната дозировка е както следва:
Дозировката на ибупрофен при деца е според телесното тегло, като правило от 5-10 mg/kg телесно тегло като единична доза до максималната дневна доза от 20-30 mg/kg телесно тегло.

Телесно тегло на детето (kg)

Възраст (години)

Единична доза

Максимална дневна доза

20-29

7-9

200 mg ибупрофен (съответстващи на 2 капсули)

600 mg ибупрофен (съответстващи на 6 капсули)

30-40

10-12

300 mg ибупрофен (съответстващи на 3 капсули)

900 mg ибупрофен (съответстващи на 9 капсули)

Отделните дози трябва са прилагат приблизително на всеки 6-8 часа (или минимум от 6 часа между всяка доза ) ако е необходимо.

Ако се налага този лекарствен продукт да се използва за повече от 3 дни или симптомите се влошат, необходима е консултация с лекар.

СЪСТАВ в 1 капсула: 100 mg ибупрофен.
Помощни съставки: желатин, пречистена вода, глюкоза течна, захароза, фумарова киселина, сукралоза, лимонена киселина, ацесулфам К (Е950), динатриев едетат, глицерол, портокалов аромат, червен железен оксид (Е172), жълт железен оксид (Е172), титанов диоксид (Е171), пропилен гликол, НРМС 2910/хипромелоза ЗсР.
Производствени добавки: средноверижни триглицериди, соев лецитин, стеаринова киселина.

 

Допълнителна информация

Допълнителна информация

Кат. № 59931
Листовка

https://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/nur1001072s.pdf

Производител Не
Медии Не
Допълнителна информация Не
СПИДИ ПОЩА - Максимален брой единици от продукта запълващ опаковката Не

Мнения

Напишете своето собствено мнение

Само регистрирани потребители могат да пишат мнения и коментари. Моля, влезте в системата или се регистрирайте

Информация за доставка

Всички доставки на стойност над 49,80 лв. до 2 килограма са напълно безплатни за територията на цяла България.
Всички доставки на стойност над 99,80 лв. от 2 до 5 килограма са напълно безплатни за територията на цяла България.

В останалите случай се ползват следните цени в зависимост от килограмите и адреса на доставка:
- до 2 кг. (за суми под 49,80 лв.)           - 3,90 лв. - за територията на София.
                                                                           - 4,50 лв. - за останалата част от страната.

- от 2 до 5 кг. (за суми под 99,80 лв.)   - 5,50 лв. - независимо от адреса за доставка.

За други случаи се използва тарифната политика на нашите доверени партньори от спедиторска фирма Speedy и ние ще се свържем с вас за по-точна информация.

За обработка на вашата поръчка и нейната доставка са необходими от 1 до 5 дена в зависимост кога сте подали заявката и вашия адрес. Поръчки подадени до 12 часа се обработват и изпращат същия ден, останалите се изпращат до 12 часа на следващия. Фирма Speedy ще ви информира за деня и часа на пристигане на поръчката ви.

Стоки, които са поръчани в петък или в предпразничен ден след 14 часа се изпращат на следващия възможен работен ден.

За стоки, които не са налични в момента на поръчка е възможно забавяне, за което допълнително ще ви информираме.

Начини на плащане:

В интернет-магазина valeta.bg може да заплатите чрез:
- Наложен платеж - плащане в брой при приемане на доставката;
- Виртуален ПОС терминал на FIBank - чрез всички банкови карти, които се поддържат в България.
- През системата на ePay.bg.

Листовка

Листовка към продукта.

https://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/nur1001072s.pdf

Медия

Медия информация