0

Количка

0 items - 0,00 лв.

Количката е празна.

Още изгледи

РОЛЕТРА ТАБЛ. 10МГ Х 10

Дайте първото мнение за този продукт

5,32 лв.

Наличност: В наличност

Този продукт съдържа лоратадин, който принадлежи към група лекарства, наречена антихистамини. Показан е като симптоматично средство при всички алергични състояния, в това число остра и хронична уртикария, ангионевротичен оток, серумна болест, инсектен дерматит, хранителна алергия и др. Използва се за лечение на алергични и вазомоторни ринити.

Бърза поръчка

services

Безплатна доставка

При поръчки над 49,80 лв. и тегло до 2 кг. Важи за територията на цялата страна.

services

Личните данни

Онлайн аптека Валета е регистриран администратор на лични данни.

services

Право на връщане

Ако продуктът е неразпечатан, имате право на връщане до 14 дни.

services

Помощ при избора

Ако се колебаете в избора, може да се посъветвате с нашите консултанти.

Описание

Детайли

ОПИСАНИЕ И ПОКАЗАНИЯ: Този продукт съдържа лоратадин, който принадлежи към група лекарства, наречена антихистамини. Показан е като симптоматично средство при всички алергични състояния, в това число остра и хронична уртикария, ангионевротичен оток, серумна болест, инсектен дерматит, хранителна алергия и др. Използва се за лечение на алергични и вазомоторни ринити.

ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: Възрастни и деца над 12 години: 10мг. веднъж дневно (1 таблетка дневно). Деца от 2 до 12 години: - с тегло >30 кг: 10 мг. веднъж дневно (1 таблетка дневно). РОЛЕТРА не се препоръчват при деца под 2 годишна възраст и деца с телесно тегло под 30 кг. Не се изисква корекция на дозата, ако сте в напреднала възраст или имате бъбречна недостатъчност.

СЪСТАВ: Активно вещество: всяка таблетка съдържа 10 мг. лоратадин. Помощни вещества: лактоза монохидрат, царевично нишесте, прежелатинизирано, пречистена вода, магнезиев стеарат

ЛИСТОВКА: Информация за потребителя ROLETRA 10 mg tablets (Loratadine) Прочети повече >> Листовка: информация за потребителя ROLETRA 10 mg tablets (Loratadine) РОЛЕТРА 10 mg таблетки (Лоратадин) Прочетете внимателно цялата листовка, преди да започнете да приемате това лекарство, тъй като тя съдържа важна за Вас информация. Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Вие казал Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра. Запазете тази листовка. Може да се наложи да я прочетете отново. Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, въпроси, попитайте Вашия фармацевт. Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра. Това включва и всички нежелани реакции, неописани в тази листовка. Ако не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ. Вижте точка 4, Какво съдържа тази листовка:

1. Какво представлява РОЛЕТРА и за какво се използва

2. Какво трябва да знаете, преди да приемете РОЛЕТРА

3. Как да приемате РОЛЕТРА

4. Възможни нежелани реакции

5. Как да съхранявате РОЛЕТРА

6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация

1. Какво представлява РОЛЕТРА и за какво се използва РОЛЕТРА съдържа лоратадин. Лоратадин принадлежи към група лекарства, наречена антихистамини. Тяхното действие се осъществява чрез блокирането на една субстанция в организма, наречена хистамин. Това помага да се намалят алергичните симптоми. РОЛЕТРА се използва: За облекчаване на симтомите, свързани с алергичния ринит (сенна хрема, алергия към прах и т.н.), както и кихане, хрема или сърбежи на носа, зачервени сълзящи очи с парене или сърбеж. Вие може да страдате от тези симптоми само през определен сезон или през цялата година. За да облекчите подуването, зачервяването, сърбежа по част от кожата, причинен от продължителна поява на кожни обриви или копривна треска (хронична идиопатична уртикария).

2. Какво трябва да знаете преди да приемете РОЛЕТРА Не приемайте РОЛЕТРА • ако имате алергия (хиперчувствителност) към лоратадин или някоя от съставките на Ролетра (виж списъка на помощните вещества в т.6 Съдържание на опаковката и допълнителна информация). Алергичната реакция може да включва обрив, сърбеж, подуване на лицето, устните или ръцете/краката или затруднения в дишането. Обърнете специално внимание при употребата на POЛETPA, ако: • страдате от тежко чернодробно заболяване; Моля, информирайте Вашия лекар дори и в случаите, когато сте имали подобни проблеми в миналото. Лаборатории тестове Това лекарство може да повлияе на резултатите от тестовете за кожна алергия. Бъдете сигурни, че лекарят и сестрата знаят, че приемате това лекарство. Налага се да прекратите приема за поне 48 часа преди да се подложите на тези изследвания. Други лекарства и POЛETPA Моля, информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате или наскоро сте приемали други лекарства, включително и такива отпуснати без рецепта. При едновременен прием някои лекарства (кетоконазол, еритромицин, циметидин) може да увеличат нивото на лоратадин в кръвта и може да предизвикат нежелани реакции. POЛETPA с храна, напитки и алкохол POЛETPA може да се приема с или без храна. Таблетките трябва да се поглъщат цели с чаша вода. Избягвайте алкохолни напитки, докато не сте обсъдили употребата им с Вашия лекар. Бременност, кърмене и фертилитет POЛETPA таблетки не се препоръчват по време на бременност и кърмене. Посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди да започнете употреба на каквото и да е лекарство. Шофиране и работа с машини POЛETPA може да причини сънливост или нарушение на зрението при някои пациенти. Това може да повлияе на способността за шофиране или работа с машини. Бъдете сигурни в това как реагирате на лекарството преди да шофирате, работите с машини или извършвате друга дейност, която би могла да бъде опасна, ако не сте концентрирани. POЛETPA съдържа лактоза Вашето лекарство съдържа малки количества от неактивната съставка, наречена лактоза. Ако ви е казано, че имате лактозна непоносимост (галактозна непоносимост, Лапп лактазна недостатъчност или глюкозо-галактозна малабсорбция) или имате непоносимост към някои захари, информирайте Вашия лекар преди да приемете лекарството.

3. Как да приемате POЛETPA Винаги приемайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар, фармацевт или медицинска сестра. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт. Таблетките Ролетра трябва да се поглъщат цели или с вода. Препоръчителната доза е: Възрастни и деца над 12 години: 10 mg веднъж дневно (1 таблетка дневно) Деца от 2 до 12 години и тежащи над 30 kg: 10 mg веднъж дневно (1 таблетка дневно) Деца на възраст над 2 години, които не тежат повече от 30 kg, не трябва да приемат това лекарство. POЛETPA таблетки не трябва да се дават на деца под 2 годишна възраст. Пациенти с тежка чернодробна недостатъчност Лекарят Ви ще прецени дозата в зависимост от чернодробната Ви функция. Ще приемате Ролетра с по-малка честота, отколкото останалите възрастни. Обичайната препоръчителна дневна доза при пациенти с тежка чернодробна недостатъчност е една таблетка (съдържаща 10 mg лоратадин) през ден. Деца с телесна маса по-ниска или равна на 30 kg с тежко чернодробно заболяване трябва да приемат доза лоратадин от 5 mg през ден. Ако сте приели повече от необходимата доза РОЛЕТРА, може да получите сънливост, учестена сърдечна дейност и главоболие. Незабавно уведомете Вашия лекар или идете до най-близката бърза помощ. Носете тази листовка или няколко таблетки със себе си, за да знае лекуващият лекар какво сте приели. Ако сте пропуснали да приемете РОЛЕТРА, вземете дозата възможно най-скоро, после се върнете към обичайния прием. Не приемайте двойна доза, за да компенсирате забравената. Най-добре е да приемате лекарството по едно и също време всеки ден, това ще помогне да не забравяте редовния прием. Ако сте спрели приема на РОЛЕТРА Вие трябва да приемате лекарството толкова дълго, колкото Ви е казано. Важно е да не спирате приема, само защото се чувствате по-добре, тъй като симптомите може да се възобновят. Ако имате усещането, че ефектът на РОЛЕТРА е прекалено силен или прекалено слаб или имате каквито и да е други въпроси за този продукт, обърнете се към Вашия лекар или фармацевт.

4. Възможни нежелани реакции Както всички лекарства, това лекарство може да причини нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава. Нежеланите лекарствени реакции докладвани най-често при деца на възраст между 2 и 12 години са главоболие, нервност и уморяемост. Най-често докладваните нежелани реакции при възрастни и юноши са главоболие, безсъние, трудно заспиване и увеличен апетит . В постмаркетинговия период за лоратадин много рядко са били докладвани случаи на тежка алергична реакция, замаяност, аритмия, ускорено сърцебиене, гадене, сухота в устата, стомашно неразположение, чернодробни проблеми, опадане на косата, обрив и уморяемост. Съобщаване на нежелани реакции Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра. Това включва всички възможни неописани в тази листовка нежелани реакции. Можете също да съобщите нежелани реакции директно към: Изпълнителна агенция по лекарствата, ул. „Дамян Груев" № 8, 1303 София, Тел.: +35928903417, уебсайт: www.bda.bg. Като съобщавате нежелани реакции, можете да дадете своя принос за получаване на повече информация относно безопасността на това лекарство.

5. Как да съхранявате РОЛЕТРА Да се съхранява на място, недостъпно за деца. Не използвайте това лекарство след срока на годност, отбелязан върху картонената опаковка след (ЕХР/Годен до:). Срокът на годност отговаря на последния ден от посечения месец. Съхранявайте в оригиналната опаковка. Този лекарствен продукт не изисква специални условия на съхранение. Не изхвърляйте лекарствата в канализацията или в контейнера за домашни отпадъци. Попитайте Вашия фармацевт как да изхвърляте лекарствата,които вече не използвате. Тези мерки ще спомогнат за опазване на околната среда.

6. Съдържание на опаковката и допълнителна информация Какво съдържа РОЛЕТРА • Активно вещество: всяка таблетка съдържа 10 mg лоратадин, • Помощни вещества: лактоза монохидрат, царевично нишесте, прежелатинизирано, пречистена вода, магнезиев стеарат Как изглежда POЛETPA и какво съдържа опаковката Таблетките РОЛЕТРА са белн до белезникаво бели, кръгли, необвити таблетки със символа от едната страна и „10" от другата. Таблетките са опаковани в блистерни ленти от PVC/PVdC/алуминиево фолио по 10 таблетки всяка. РОЛЕТРА се предлага в опаковка от по 1 или 3 блистера, поставени в картонена кутия. Не всички опаковки могат да бъдат пуснати в продажба. Притежател на разрешението за употреба и производител: Притежател на разрешението за употреба Екофарм Груп АД, бул, „Черни връх"14, бл.З 1421 София България Тел.: +359 2 963 15 96 Факс: +359 2 963 15 61 Производител, отговорен за освобождаване на партидите: Екофарм ЕООД бул, „Черни връх" 14, бл.З 1421 София България За допълнителна информация относно този лекарствен продукт, моля свържете се с притежателя на разрешението за употреба ЕКОФАРМ ГРУП АД. Дата на последно преразглеждане на листовката: Юни, 2013

РОЛЕТРА ТАБЛ. 10МГ. Х 10 се предлага във valeta.bg. Както всички други продукти от Антихистамини, този също може да бъде доставен до вашата врата бързо и евтино.

РОЛЕТРА ТАБЛ. 10МГ. Х 10 се произвежда от Ecopharm Group.

Допълнителна информация

Допълнителна информация

Кат. № 39010
Листовка не е налично
Производител Неопределен производител
Медии не е налично
Допълнителна информация не е налично
СПИДИ ПОЩА - Максимален брой единици от продукта запълващ опаковката Не

Мнения

Напишете своето собствено мнение

Само регистрирани потребители могат да пишат мнения и коментари. Моля, влезте в системата или се регистрирайте

Информация за доставка

Всички по-долу посочени цени важат при доставка с фирма Спиди.

Всички доставки на стойност над 49,80 лв. до 2 килограма са напълно безплатни за територията на цяла България.
Всички доставки на стойност над 99,80 лв. от 2 до 5 килограма са напълно безплатни за територията на цяла България.

В останалите случай се ползват следните цени в зависимост от килограмите и адреса на доставка:
- до 2 кг. (за суми под 49,80 лв.)           - 3,90 лв. - за територията на София.
                                                                           - 4,50 лв. - за останалата част от страната.

- от 2 до 5 кг. (за суми под 99,80 лв.)   - 5,50 лв. - независимо от адреса за доставка.

- над 5 кг.или пакет с размери над 40Х40Х40 см.  - 8,80 лв. - независимо от адреса за доставка.

За други случаи се използва тарифната политика на нашите доверени партньори от спедиторска фирма Speedy и ние ще се свържем с вас за по-точна информация.

За доставка с фирма Еконт цените започват от 5,90 лв. в зависимост от адреса и теглото на доставката


За обработка на вашата поръчка и нейната доставка са необходими от 1 до 5 дена в зависимост кога сте подали заявката и къде вашия адрес. Поръчки подадени до 12 часа се обработват и изпращат същия ден, останалите се изпращат на следващия ден. Фирма Speedy ще ви информира за деня и часа на пристигане на поръчката ви.

Стоки, които са поръчани в петък или в предпразничен ден след 14 часа се изпращат на следващия възможен работен ден.

За стоки, които не са налични в момента на поръчка е възможно забавяне, за което допълнително ще ви информираме.

Начини на плащане:

В интернет-магазина valeta.bg може да заплатите чрез:
- Наложен платеж - плащане в брой при приемане на доставката;
- Виртуален ПОС терминал на FIBank - чрез всички банкови карти, които се поддържат в България.
- През системата на ePay.bg.

Листовка

Листовка към продукта.

Медия

Медия информация